İade & Değişim

cilek.com üzerinden satın aldığınız ürün veya ürünlerinizi, sipariş tarihinizden itibaren 14 gün içerisinde herhangi bir mazeret bildirmeksizin destek@cilek.com adresimize e-posta yolu ile başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilir veya değişim yapabilirsiniz.

Daha fazla detay için İade & Değişim sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İade edilecek/değişim yapılacak ürün veya ürünlerin tüm parçaları eksiksiz olarak orijinal ambalajında olmalı ve fatura üzerinde bulunan iade bölümü doldurularak gönderilmesi gerekmektedir. Orijinal paketinde gönderilmeyen ürünlerde iade tutarından paketleme masrafı düşülmektedir.

Kullanılmış veya hasar görmüş ürün/ürünlerin iadesi maalesef kabul edilememektedir.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

Fiyatlar piyasa koşullarına veya yapılabilecek kampanyalara bağlı olarak, anlık değişikliklere uğrayabilir. Çilek, dilediği zaman ve önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın, ürün fiyatlarını değiştirme ve/veya kampanya koşullarını ve bitiş tarihini haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Bu nedenle satın alınan ürün indirime girdiyse aradaki ücret farkı talep edilemez.

Kurulum yapılan mobilya ürünlerinde, orjinal ambalajlı paketleri açıldığından ve sıfır ürün niteliğini kaybettiğinden dolayı ürün iadesi alınmamaktadır.

İade/değişim veya hasarlı/sorunlu parçanızın değişimi için, destek@cilek.com adresimize e-posta yolu ile yazılı olarak talebinizi iletmeniz gerekmektedir.

Yollamış olduğunuz iade veya değişim taleplerinde; ürünün durumunun tespiti için, ilgili ürüne ait detaylı fotoğraflar yer almalıdır. Uzman ekiplerimiz konuyu 2 iş günü içerisinde inceleyerek tarafınıza dönüş yapacaklardır.

Telefon ile iade işlemi alınmamaktadır. Tüm süreç yazılı mailiniz tarafımıza ulaştıktan sonra başlamaktadır.

İade talebiyle cilek.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları müşteriye aittir.

Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilmektedir.

Ürününüz elinize ulaştığı ilk anda kargonuzu teslim alırken mutlaka kontrol ederek almanızı ve bir hasar olduğu takdirde bunu kargo yetkilisine bildirip tutanak ile kayıt altına almanız gerekmektedir.

Hasarlı olduğunu düşündüğünüz ürün veya ürünlerin resimlerini karşıdan bakıldığından detaylı olacak şekilde çekip sipariş numaranız ile birlikte destek@cilek.com adresimize talebinizi iletmeniz gerekmektedir.

Cayma bildiriminizin bize ulaştığı andan itibaren, ürünlerin alımı ve iade süresi 20 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün tutarı 7 gün içerisinde bankaya iade edilir.

Ücretin iadesi, ne şekilde ödeme yaptıysanız, nakit ödemeler hariç o şekilde gerçekleşir. Nakit ödemelerin iadesi vereceğiniz hesap/IBAN’a Havale/EFT şeklinde gerçekleşir.

Ürünü kaç taksit ile aldıysanız, Banka geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Banka tarafından yapılacak iade şekli banka ile müşterimiz arasında olup, Çilek'in bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bundan sonraki süreçte tutarın hesabınıza yansıması tamamen banka işlem süreçleri ile alakalıdır. Kredi kartına iade edilen tutarın hesabınıza yansıtılması ortalama 1 ile 7 iş gününü bulabilmektedir.